איטום מרפסות

איטום מרפסות מרוצפות עם אחריות!
בהתחייבות לעבודה מקצועית
איטום מרפסות מרוצפות על ידי קבלן איטום מומחה! התחייבות לשירות מקצועית ואחריות מלאה על
העבודה.

מקצועיות

כל העבודות מבוצעות על ידי קבלן איטום מומחה בעל תעודת הנדסאי בניין ומאתר נזילות מוסמך.

שירות מהלב

מלבד עבודה איכותית, כל לקוח מקבל שירות אדיב ויחס אישי.

ניסיון

דור שני בענף עם המון המלצות וחוות דעת חמות.

אחריות

אנחנו מעניקים אחריות מלאה בכתב על כל עבודה.

בדומה לאיטום גגות מרוצפים, גם בעניין איטום מרפסות מרוצפות ישנה חשיבות מכרעת בכל הקשור למניעת חדירה של מים ונזקים כתוצאה מרטיבות.

באילו מקרים צריך לאטום מרפסת, למה חשוב לבצע את האיטום באופן מידי, אילו שיטות קיימות לאיטום מרפסת וגם, איזו שיטה הכי מומלצת? כל התשובות לפניכם.

באילו מקרים צריך לאטום מרפסת?

תפקידה של מערכת איטום המרפסת היא למנוע ממים לחדור את שכבת הבטון של המרפסת ולגרום לרטיבות ונזקים. את המרפסת תצטרכו לאטום במקרים בהם יש כשל במערכת האיטום ומי הגשמים, או אפילו המים שבאמצעותם אתם שוטפים את המרפסת, חודרים את שכבת האיטום, מחלחלים פנימה וגורמים לרטיבות בתקרה של השכן שגר בקומה התחתונה.

למה חשוב לאטום את המרפסת?

כשל באיטום מרפסת יכול לגרום למגוון רחב של נזקים, הן לדירה שלכם והן לדירה שנמצאת מתחתיכם. ראשית, המים שחודרים את שכבת האיטום יכולים לגרום להתנפחות של קירות המרפסת, קילופים, שינויים של צבע, התפתחות עובש ועוד. התופעה הזו נקראת בשפה המקצועית רטיבות קפילארית, שמאופיינת בכך שלמים שחדרו את שכבת הריצוף אין לאן לברוח והם פשוט נספגים דרך דופן הקירות.

עם זאת, סביר להניח שאת הנזקים החמורים יותר ירגיש דווקא השכן שגר בקומה התחתונה. במצב של כשל בשכבת האיטום, המים יחפשו את המקום הנמוך ביותר וימצאו את דרכם היישר אל המבנה שנמצא מתחת, בין אם מדובר בתקרת המרפסת בקומה התחתונה, בדופן העליון של הקירות ועוד. מכיוון שמדובר בנזקים שהתיקון שלהם עשוי להיות יקר, שלא לדבר על עוגמת הנפש, מומלץ מאד לתקן את האיטום במהירות, על מנת להימנע מנזקים חמורים יותר ככל שניתן.

איטום מרפסת – השיטות

השיטה היסודית – פירוק הריצוף והלחמת יריעות ביטומניות.

אין ספק שבמידה ואתם רוצים להשיג שנים ארוכות של שקט, הדרך המקצועית והבטוחה לעשות זאת היא להרים את ריצוף המרפסת ולאטום מחדש. במהלך העבודה הזו, קבלן האיטום לא יסתפק רק בהרמה של הריצוף, אלא ירים גם את המילוי שמתחתיו כדי לבצע איטום מקצועי ביותר. כאמור, היתרון של השיטה הזו בא לידי ביטוי בכך שאתם תשיגו שקט לאורך שנים. מה החיסרון? אמנם מדובר בשיטה המקצועית ביותר, אך עם זאת גם בשיטה היקרה והארוכה ביותר.

איטום מרפסות

בניגוד לשיטות פחות מומלצות שעליהן נפרט מיד, כאן יהיה צורך לבצע עבודה הרבה יותר קשה שגם לוקחת יותר זמן, לרבות הרמת הריצוף, פינוי של המילוי שמתחתיו, הלחמת יריעות ביטומניות, הדבקת האריחים מחדש, יישום רובה ועוד. בהמשך המאמר נרחיב על השיטה הזו ונסביר איך אנו מבצעים אותה בצורה המקצועית ביותר.

הדבקת אריחים חדשים

שיטה נוספת של איטום מרפסת מרוצפת היא איטום על גבי האריחים הקיימים בעזרת יריעות ביטומניות והדבקה של אריחים חדשים עליהם. בשיטה זו חסכנו את פירוק האריחים הישנים. באופן כללי, אנחנו יכולים לומר שאנו ממש לא מתלהבים מהשיטה הזו, כי סביר להניח שלאורך זמן היא תספק לכם פחות שקט נפשי. עם זאת, במידה ואתם לא רוצים להיכנס להוצאה כספית גדולה, אנחנו בהחלט ממליצים לכם ליישם את השיטה הזו, לעומת השיטה הבאה שנפרט עליה מיד.

איטום מרפסות

איטום על גבי הריצוף הקיים

שיטה נוספת היא איטום על גבי האריחים הקיימים. במהלך עבודת האיטום, נחרוץ את הפוגות שבין האריחים באמצעות דיסק יהלום ונמלא אותן מחדש באמצעות רובה אפוקסית דו רכיבית. לאחר מכן יישום שכבת איטום שקופה נוספת על גבי כל האריחים. כמו כן נדרש לבדוק הימצאות נקז דו מפלסי במרפסת. אגב, תמיד נמליץ לכם על רובה אפוקסית, מכיוון שהיא מהווה שכבת איטום טובה יותר ביחס לרובה אקרילית, שאינה אטומה למים.

איטום מרפסת – איך עושים את זה?

כפי שכבר ציינו, אנחנו לא אוהבים קיצורי דרך ומכיוון שאנחנו ממליצים לכם על שיטת האיטום הראשונה, בחרנו גם להציג בפניכם את השלבים העיקריים שלה.

פירוק אריחים – בשלב הראשון, נפרק את האריחים הקיימים ואת המילוי מתחת. שימו לב, מדובר בשלב שגורם להכי הרבה בלגן, קחו זאת בחשבון ואל תתרגשו מזה, זה ישתלם לכם לאורך זמן.

סף הפרדה – ניצור סף הפרדה, חגורת בטון שתפקידה למנוע מעבר של רטיבות משכבת המילוי החיצונית לשכבת המילוי הפנימית שבתוך הבית.

מריחת פריימר – נמרח שכבת חומר הנקראת פריימר, שהוא למעשה חומר מקשר בין כל חומרי האיטום ומשפר את האחיזה שלהם לתשתית.

בדיקה של הרולקות – נבצע בדיקת תקינות של הרולקות, שהן למעשה נקודות ההשקה בין הקיר לרצפה, שמשם המים נוהגים לחדור במידה ויש כשל באיטום.

התקנת יריעות ביטומניות – נפרוס שתי שכבות של יריעות ביטומניות שחורות. שימו לב, יש שני סוגים של יריעות, 5 מ״מ ו- 4 מ״מ. היריעה המומלצת היא יריעה 5 מ״מ שהיא עבה יותר ועמידה לאורך זמן.

בדיקת הצפה – נבצע הצפה מבוקרת באזור המרפסת במשך 48 שעות לפני שהוא מתקין את הריצוף החדש, בשביל לוודא שאין כשלים באיטום.

איזה בדיקות נדרש לבצע למרפסת?

תחילה, יש לוודא ששיפוע המרפסת הוא שיפוע נכון, כזה שיאפשר למים להתנקז בצורה יעילה לפתח הניקוז. בנוסף, יש לוודא שמערכת הניקוז של המרפסת הינה בעלת קוטר מתאים על מנת לאפשר זרימה טובה של המים. במידה והדבר דרוש, יש לבצע קידוח באמצעות מקדח יהלום על מנת להרחיב את פתח הניקוז. בנוסף, יש לבדוק הימצאות סף הפרדה באזור מפתן דלת היציאה למרפסת, כדי למנוע מעבר של מים לשאר האזורים היבשים בבית.

איטום מרפסות

כמו כן, יש לוודא איטום יסודי של המעקה ההיקפי, כדי שהמים לא יחדרו דרך הקירות של המרפסת. במידה ויש סדקים בקיר הפנימי או החיצוני של מעקה המרפסת, יש לטפל בהם ביסודיות, אחרת המים יחדרו דרכם ויגרמו לרטיבות.

יש לוודא שמתחת לריצוף מותקן נקז דו-מפלסי, שתפקידו לאפשר מעבר של מים הנמצאים מתחת לריצוף ישירות אל המרזב. במידה והנקז לא תקין, יכולה להתתרחש "הצפה" מתחת לריצוף והדבר יגרום לכשל מיידי בשכבת האיטום.

החברה שלנו – ט.צ איטום ושיקום מבנים, מתמחה באיטום מרפסות וגגות מרוצפים.

המקצועיות והניסיון הרב שצברנו, לצד היחס האישי והאחריות שאנו מעניקים ללקוחותינו, מבטיחים שמירה על מבנה עמיד ושקט נפשי.

נשמח לעמוד לשירותכם.

טל ציוני - קבלן איטום מומחה
המאמר נכתב על ידי

טל ציוני - קבלן איטום מומחה

טל ציוני הוא הבעלים של חברת ט.צ איטום ושיקום מבנים. כבר מעל לעשור שחברתו מספק פתרונות איטום ברמה הגבוהה ביותר תוך מתן שירות מקצועי ואדיב לכל לקוח.
בעל תעודת הנדסאי בניין.
מאתר נזילות מוסמך.
צרו איתנו קשר וקבלו הצעת מחיר משתלמת
פתיחה
1
אני כאן לרשותך..
שלום וברכה 👋
איך אוכל לעזור לך?
Call Now Button