איטום מרפסות וגגות מרוצפים

אנו אוטמים מרפסות בשיטות ובחומרי הגלם המתקדמים ביותר בענף, תוך מתן שירות מקצועי ואדיב. צרו איתנו קשר:

למה אנחנו?

מקצועיות

כל העבודות מבוצעות על ידי קבלן איטום מומחה בעל תעודת הנדסאי בניין ומאתר נזילות מוסמך

שירות מהלב

מלבד עבודה איכותית, כל לקוח מקבל שירות אדיב ויחס אישי

ניסיון

דור שני בענף עם המון המלצות וחוות דעת חמות

אחריות

אנחנו מעניקים אחריות מלאה בכתב על כל עבודה

איטום מרפסת - כל מה שחשוב לדעת

בדומה לאיטום גגות מרוצפים, גם אצל איטום מרפסות מרוצפות יש חשיבות מכרעת בכל הקשור למניעת חדירה של מים ונזקים כתוצאה מרטיבות.

באילו מקרים צריך לאטום מרפסת, למה חשוב לבצע את האיטום באופן מידי, אילו שיטות קיימות לאיטום מרפסת וגם, איזו שיטה הכי מומלצת? כל התשובות לפניכם.

באילו מקרים צריך לאטום מרפסת?

תפקידה של מערכת איטום המרפסת היא למנוע ממים לחדור את שכבת האיטום של המרפסת ולגרום לרטיבות ונזקים. את המרפסת תצטרכו לאטום במקרים בהם יש כשל באיטום ומי הגשמים, או אפילו המים שבאמצעותם אתם מנקים את המרפסת, חודרים את שכבת האיטום, מחלחלים פנימה וגורמים לרטיבות בתקרה של השכן שגר בקומה התחתונה.

למה חשוב לאטום את המרפסת?

כשל באיטום מרפסת יכול לגרום למגוון רחב של נזקים, הן לדירה שלכם והן לדירה שנמצאת מתחתיכם. ראשית, המים שחודרים את שכבת האיטום יכולים לגרום להתנפחות של קירות המרפסת, קילופים, שינויים של צבע, התפתחות עובש ועוד. התופעה הזו נקראת בשפה המקצועית רטיבות קפילארית, שמאופיינת בכך שלמים שחדרו את שכבת הריצוף אין לאן לברוח והם פשוט מתאדים דרך דופן הקירות.

עם זאת, סביר להניח שאת הנזקים החמורים יותר ירגיש דווקא השכן שגר בקומה התחתונה. במצב של כשל בשכבת האיטום, המים יחפשו את המקום הנמוך ביותר וימצאו את דרכם היישר אל המבנה שנמצא מתחת, בין אם מדובר בתקרת המרפסת בקומה התחתונה, בדופן העליון של הקירות ועוד. מכיוון שמדובר בנזקים שהתיקון שלהם עשוי להיות יקר, שלא לדבר על עוגמת הנפש, מומלץ מאד לתקן את האיטום במהירות, על מנת להימנע מנזקים חמורים יותר ככל שניתן.

איטום מרפסת - השיטות

השיטה המומלצת - פירוק של הריצוף

אין ספק שבמידה ואתם רוצים להשיג שנים ארוכות של שקט, הדרך המקצועית והבטוחה לעשות זאת היא להרים את ריצוף המרפסת ולאטום מחדש. במהלך העבודה הזו, קבלן האיטום לא יסתפק רק בהרמה של הריצוף, אלא ירים גם את המילוי שמתחתיו כדי לבצע איטום מקצועי ביותר. כאמור, היתרון של השיטה הזו בא לידי ביטוי בכך שאתם תשיגו שקט לאורך שנים. מה החיסרון? אמנם מדובר בשיטה המקצועית ביותר, אך עם זאת גם בשיטה היקרה ביותר.

בניגוד לשיטות פחות מומלצות שעליהן נפרט מיד, כאן יהיה צורך לבצע עבודה הרבה יותר קשה שגם לוקחת יותר זמן, לרבות הרמת הריצוף, פינוי של המילוי שמתחתיו, הלחמת יריעות ביטומניות, הדבקת האריחים מחדש, יישום רובה ועוד. בהמשך המאמר נרחיב על השיטה הזו ונסביר איך אנו מבצעים אותה בצורה המקצועית ביותר.

 הדבקת אריחים חדשים

שיטה נוספת של איטום מרפסת מרוצפת היא איטום על גבי האריחים הקיימים והדבקה של אריחים חדשים עליהם. באופן כללי, אנחנו יכולים לומר שאנו ממש לא מתלהבים מהשיטה הזו, כי סביר להניח שלאורך זמן היא תספק לכם פחות שקט נפשי. עם זאת, במידה ואתם לא רוצים להיכנס להוצאה כספית גדולה, אנחנו בהחלט ממליצים לכם ליישם את השיטה הזו, לעומת השיטה הבאה שנפרט עליה מיד.

איטום על גבי הריצוף הקיים

שיטה נוספת היא איטום על גבי האריחים הקיימים. במהלך עבודת האיטום, נחרוץ את הפוגות שבין האריחים ונמלא אותן מחדש באמצעות רובה אפוקסית דו רכיבית ולאחר מכן יישום שכבת איטום שקופה נוספת על גבי כל האריחים.  אגב, תמיד נמליץ לכם על רובה אפוקסית, מכיוון שהיא מהווה שכבת איטום טובה יותר ביחס לרובה אקרילית, שאינה אטומה למים.

איטום מרפסת - איך עושים את זה?

כפי שכבר ציינו, אנחנו לא אוהבים קיצורי דרך ומכיוון שאנחנו ממליצים לכם על שיטת האיטום הראשונה, בחרנו גם להציג בפניכם את השלבים העיקריים שלה.

פירוק אריחים - בשלב הראשון, נפרק את האריחים הקיימים ואת המילוי מתחת. שימו לב, מדובר בשלב שגורם להכי הרבה בלגן, קחו זאת בחשבון ואל תתרגשו מזה, זה ישתלם לכם לאורך זמן.

סף הפרדה - ניצור סף הפרדה, חגורת בטון שתפקידה למנוע מעבר של רטיבות משכבת המילוי החיצונית לפנימית שבתוך הבית.

מריחת פריימר - נמרח שכבה של חומר שנקרא פריימר, שהוא למעשה חומר מקשר בין כל חומרי האיטום ומשפר את האחיזה שלהם לתשתית.

בדיקה של הרולקות - נבצע בדיקת תקינות של הרולקות, שהן למעשה נקודות ההשקה בין הקיר לרצפה, שמשם המים נוהגים לחדור במידה ויש כשל באיטום.

התקנת יריעות ביטומניות - נפרוס שתי שכבות של יריעות ביטומניות שחורות. שימו לב, יש שני סוגים של יריעות, 5 מ״מ ו- 4 מ״מ. היריעה המומלצת היא יריעה 5 מ״מ שהיא עבה יותר ועמידה לאורך זמן.

בדיקת הצפה - נבצע הצפה מבוקרת באזור המרפסת במשך 48 שעות לפני שהוא מתקין את הריצוף החדש, בשביל לוודא שאין כשלים באיטום.

איזה בדיקות נדרש לבצע בעת איטום מרפסת או איטום גגות מרוצפים?

תחילה, יש לוודא ששיפוע המרפסת הוא שיפוע נכון, כזה שיאפשר למים להתנקז בצורה יעילה לפתח הניקוז. בנוסף, יש לוודא שמערכת הניקוז של המרפסת הינה בעלת קוטר מתאים על מנת לאפשר זרימה טובה של המים. במידה והדבר דרוש, יש לבצע קידוח באמצעות מקדח יהלום על מנת להרחיב את פתח הניקוז. בנוסף, יש להתקין סף הפרדה באזור מפתן דלת היציאה למרפסת, כדי למנוע מעבר של מים לשאר האזורים היבשים בבית.

כמו כן, יש לבצע איטום יסודי של המעקה ההיקפי, כדי שהמים לא יחדרו מהקירות החיצוניים של המרפסת. במידה ויש סדקים בקיר החיצוני של המרפסת, יש לטפל בזה ביסודיות, אחרת בגשם הראשון המים יחדרו את הקיר החיצוני ויגרמו לרטיבות.

יש לוודא שמתחת לריצוף מותקן נקז דו-מפלסי, שתפקידו לאפשר מעבר של מים הנמצאים מתחת לריצוף ישירות אל המרזב. במידה והנקז לא תקין, תתרחש "הצפה" מתחת לריצוף והדבר יגרום לכשל מיידי בשכבת האיטום.

החברה שלנו - ט.צ איטום ושיקום מבנים, מתמחה באיטום מרפסות ואיטום גגות מרוצפים. 

המקצועיות והניסיון הרב שצברנו, לצד היחס האישי והאחריות שאנו מעניקים ללקוחותינו, מבטיחים שמירה על מבנה עמיד ויציב ושקט נפשי. 

נשמח לעמוד לשירותכם.

חייגו: טל 053-773-5678
איתי מיפו

הוא היה מצוין ואחלה בכל המובנים, בן אדם אמין, זמין ואדיב, אני מאוד מבסוט ממנו הוא בן אדם נעים ונוח לעבוד מולו. ממליץ עליו בחום.

זאב מפתח תקווה

השירות היה בסדר גמור. בא, עשה את העבודה כמו שצריך, נתן לי דו"ח שהכל תקין, עמד בזמנים.
בחרתי אותו כי בגלל החוות דעת ובגלל שהוא היה זמין לעבודה

מוטי מרמת גן

הכל היה בסדר, הוא נתן לי שירות מעולה, הוא עבד יסודי, נקי, כמו שצריך איכות עבודה מצוינת
הוא עמד בזמנים, הוא הגיע לעבוד עם עוד בן אדם אחד הם עבדו בשיתוף פעולה.
המחיר היו סביר, מומלץ.

שי מראשל"צ

העבודה הייתה לשביעות רצוני, בחור מקצועי, הגיע, טיפל ועבד יפה.  ממליץ.

שילוב של ניסיון ומקצועיות לתוצאות מושלמות

תעודת הנדסאי בניין - מ.ר 35277139
מאתר נזילות וסוקר תרמי מוסמך

אחריות מלאה בכתב

השאירו הודעה

קיבלנו, תודה! ניצור אתכם קשר בהקדם.
משהו לא עובד... בדקו שמילאתם את כל השדות הנחוצים.

דברו איתנו

טלפון

טל 053-773-5678

דוא"ל

itumtz@gmail.com

בניית אתר - upweb קידום אתרים
כל הזכויות שמורות ל © www.itumtz.co.il